Gidas: Kaip instaliuoti / įrašyti WordPress?

WordPress – labiausiai paplitusi turinio valdymo sistema pasaulyje. Tai atvirojo kodo, nemokama turinio valdymo sistema. Ji naudojama tiek tinklaraščiams, tiek elektroninėms parduotuvėms, tiek reprezentacinėms įmonių svetainėms. Galimybės su WordPress yra neribotos. Didelis vartotojų skaičius kūrėjams leidžia užtikrinti nuolatinius saugumo atnaujinimus. Daugybė developerių kuria gausybę įskiepių ir dizaino temų.

Wordpress

Apie WordPress turinio valdymo sistemą jau esu parašęs straipsnį:

Norint pradėti naudotis WordPress sistema nereikia turėti programuotojo žinių ar įgūdžių. WordPress instaliavimas / įrašymas į serverį yra labai paprasta procedūra, kurią gali atlikti net nedideles kompiuterines žinias turintis vartotojas.

Taigi šiame straipsnyje papasakosiu, kaip žingsnis po žingsnio instaliuoti WordPress turinio valdymo sistemą ir paruošti puslapį naudojimui.

Ko tau reikės:

  • WordPress turinio valdymo sistemos. Ją gali nemokamai atsisiųsti iš čia.
  • Hostingo – svetainės talpinimo serverio. Rekomenduoju „iPage“ teikiamas paslaugas. Apie iPage hostingą ir nuolaidą plačiau perskaityk čia.
  • Programos prisijungti prie FTP serverio. Total Commander, CuteFTP, FileZilla ir pan.

1 Žingsnis: atsisiunčiam WordPress sistemą

Iš oficialaus WordPress tinklapio į savo kompiuterį atsisiunčiam pačią naujausią turinio valdymo sistemą (dešinėje pusėje „Download WordPress“).

Atsisiuntus *.zip failui jį išarchyvuojam.

2 žingsnis: WordPress failų įkėlimas į serverį

Užsisakius hostingo paslaugas, tau turi būti suteiktas prisijungimo vardas ir slaptažodis prie serverio. Prie serverio prisijunk pasinaudodamas kažkuria iš FTP valdymo programų, minėtų anksčiau.

Prisijungus, susirask serverio aplanką, kuriame turi būti tavo puslapio failai (dažnai tai būna public_html). Tuomet sukelk į šį folderį visus išarchyvuotus failus iš „wordpress“ aplanko tavo kompiuteryje.

3 žingsnis: MySQL duomenų bazės sukūrimas

Prisijunk prie tavo hostingo teikiamo Cpanel valdymo skydo. Tuomet susirask „MySQL® Databases“:

mysql

Patekus į „MySQL® Databases“ tau reikės sukurti naują duomenų bazę.

duomenu bazės kūrimas

Viršuje pateiktame paveikslėlyje matyti, kokią informaciją turi suvesti: username‘ą ir dukart slaptažodį.

Taigi sukurus naują duomenų bazę, nepamiršk šių duomenų. Jų tau prireiks visai netrukus.

4 žingsnis: WordPress instaliacija

Įkėlus failus, paruošus duomenų bazę naudojimui, telieka vienas paskutiniųjų žingsnių – WordPress įdiegimas serveryje. Laimei tau nereikės redaguoti failų, įkėlinėti duomenų bazės lentelių. Visa tai bus atlikta automatiškai tau teisingai suvedus serverio prisijungimo ir duomenų bazės duomenis.

Atsidaryk naršyklėje savo tinklapį. Turėtum matyti tokį vaizdą:

 wordpress įrašymas

Neišsigąsk ir drąsiai spausk užrašą „Create a Configuration File“.

Sekantis vaizdas, ką turi išvysti:

wordpress instaliacija

WordPress primena, kokius duomenis tau reikės žinoti norint sėkmingai įdiegti WordPress turinio valdymo sistemą.

Spaudžiame „Let‘s go!“.

Mus pasitinka štai toks langas:

 

wordpress konfiguracija

Database name laukelyje įvedamas MySQL  duomenų bazės pavadinimas. Toliau seka MySQL vartotojo vardas ir slaptažodis. Database Host laukelyje palik įvestą užrašą „localhost“. Table prefix taip pat gali palikt standartinį wp_.

Taigi suvedus teisingus duomenis ir paspaudus „Submit“, tavęs bus paprašyta pasirinkti administratoriaus vartotojo vardą bei slaptažodį ir galiausiai gausi pasveikinimo žinutę, kuri patvirtins, jog viskas pavyko sėkmingai ir WordPress sistema yra paruošta naudojimui.

Ir visas darbas atliktas. Viskas paprasta ir aišku.

Sekantys tavo žingsniai: susipažink su administravimo panele, susidėliok savo įrašų kategorijas, puslapius, pasirink norimą dizaino temą ir talpink turinį.

Vėlesniuose straipsniuose aprašysiu apie naudingus įskiepius (plugins), kokie yra būtini sėkmingam puslapio optimizavimui paieškos sistemoms, kurie yra mėgstami vartotojų ir pan.

Pradžioj apsiprask su šia turinio valdymo sistema. Ją valdyti ir keisti yra taip pat paprasta kaip ir aukščiau išdėstytas instaliavimo procesas.

Jei kilo kažkokių neaiškumų – rašyk komentaruose, visada stengsiuos padėti ir patarti.