Kiek laiko užtrunka reitinguoti svetainę Google paieškos sistemoje?

Daugeliui kyla natūralus klausimas: kiek laiko reikės, kad būtų pasiektos aukštos pozicijos Google paieškoje? Dažniausiai tai priklauso nuo daugybės kintamųjų: svetainės autoriteto, konkurencijos, biudžeto ir t.t.

 

Pateikiame Ahrefs straipsnį, kuris remiasi statistiniais duomenis, leidžiančiais tiksliau atsakyti į visus domininantį klausimą.

Kokio amžiaus yra pirmojo puslapio top pozicijas užimantys puslapiai?

Pradžioje Ahrefs išanalizavo kokio amžiaus yra pirmojo puslapio top pozicijas užimantys puslapiai. Ahrefs panaudojo 2 mln. atistiktinių raktažodžių, pagal kuriuos atsifiltravo pirmojo puslapio top 10 užimančias svetaines:

 

(Amžius (age) yra suskaičiuojamas nuo tos datos, kuomet Ahrefs įrankis pirmą kartą įtraukė į savo sistemą puslapį. Tačiau tai yra labai panašus į tikrąjį svetainės puslapio amžių)

 

Kaip galima spręsti iš šio grafiko, vidutiniškai top 10 pozicijas užima puslapis, turintis 2+ metų. O tie, kas yra pirmoje pozicijoje, turi 3 ir daugiau metų. Tik 22% puslapių, kurie patenka į top 10, yra jaunesni, nei vienerių metų amžiaus.

 

Kitas aspektas, kurį Ahrefs norėjo sužinoti, yra procentas puslapių, kurie yra jaunesni, nei vienerių metų, ir užima top 10 pozicijas:

Akivaizdu, kad Google viršūnėse karaliauja “vyresnieji” puslapiai.

 

Kiek laiko užtrunka puslapiui tapti reitinguojamu Google?

 

Atsakydami į šį klausimą, Ahrefs panaudojo atsitiktinius 2 mln. Puslapių,kurie pirmą kartą užfiksuoti buvo prieš metus.

Tuomet Ahrefs  sekė pozicijos kitimo istorija kiekvieno puslapio kiekvienam raktažodžiui, pagal kurį jis buvo reitinguojamas Google sistemoje.

 

Rezultatas atsispindi taip:

Tik 5.7% visų išanalizuotų puslapių, jaunesni, nei vieneri metai, reitinguojami top 10 bent nors vienam raktažodžiui.

Puslapiai su geresniu DR (Domain Rating) Ahrefs rodikliu buvo reitinguojami geriau, nei su mažesniu DR.

Toliau buvo analizuojami tie 5.7% “sėkmingų” puslapiu, kurie taip greitai pakilo į Google rezultatų pirmą puslapį. Didžioji dalis jų pakilo į top 10 apytiklsliai per 61-182 dienas.

Galima pamanyti, kad užimti top 10 pozicijas užtrunka tik 2-6 mėnesius. Tačiau čia pateikiama tik 5.7% visų analizuotų svetainių. Tuo tarpu 95% puslapių, jaunesnių nei metai, nepateko į top 10.

Ahrefs taip paskaičiavo rodiklius, kurie remiasi raktažodžių vidutinėmis paieškomis per mėnesį:

Tik 0.3% puslapių buvo reitinguojami top 10 pozicijose pagal aukšto konkurencingumo raktažodį per mažiau nei metus.

O čia pateikiama dinamika tų 5.7% laimingųjų, išskiriant pagal raktažodžių sudėtingumą:

Akivaizdu, kad reitinguoti “jaunus” puslapius pagal mažos konkurencijos raktažodžius yra įmanoma, tuo tarpu aukštos konkurencijos raktažodžiai yra sunkiai įkandami. Tačiau reikia paminėti, kad aukščiau pateiktas grafikas yra tik tų 5.7% laimingųjų.

 

Išvados

Ar šis tyrimas davė aiškų atsakymą į klausimą “kiek laiko reikės iškelti svetainę į pirmą puslapį?”

Ne.

Šis statistinė informacija parodė, kad beveik 95% šviežių puslapių nepatenka į top 10 pozicijas per mažiau nei metus. O didžioji dalis tų “šviežių” laimingųjų, kurie patenka, užtrunka tarp 2-6 mėnesių.

Taigi svetainės į TOP pozicijas patenka tik pastovaus darbo ir kryptingumo dėka.