Kaip pasiekti pergalę renkantis interneto vardą (domainą)?

Pradžių pradžia! Vienas iš pirmųjų žingsnių apsisprendus turėti savo tinklapį internete – adreso pasirinkimas. Žinoma, jei tinklapis bus blogo formato ir naudosi tik pasibandymui, pasižiūrėjimui, kaip tau seksis rašyt bei dėstyt mintis, gali naudoti blogų platformų suteikiamus subdomainus (pvz., blogo-pavadinimas.wordpress.com ar blogo-pavadinimas.blogspot.com ir pan.), bet tai bus ne itin patrauklu lankytojams ir paieškos sistemoms. Viskas priklauso nuo to, kokie yra tavo tinklapio tikslai ir vizija. Tad prieš galvojant apie interneto adreso (domaino) pasirinkimą turi aiškiai išsigryninti tinklapio tikslinę lankytojų auditoriją, koks turinys bus talpinamas, koks pats tinklapio tikslas, kam jis skirtas? Stipriai paanalizuok, pasidėliok ant popieriaus lapo. Tinklapio domainas – svarbi prekinio ženklo dalis. O pasirinkus domainą ir vėliau jį keisti į kitą – ne pati genealiausia mintis, kuria galėtum pasinaudoti.

Auditorija

Kas bus tavo tikslinė lankytojų auditoriją? Jei tai vietinės reikšmės tinklapis – naudok *.LT domainą be didelių apmąstymų, jei užimtas *.LT domainas arba taikysi į globalią pasaulinę auditoriją, geriausias variantas – *.COM galūnė.

Turėk omenyje, jei naudosi *.LT domainą tinklapiui, kurio tikslinė auditorija, tarkim, prancūzai, tai bus sunkiau pakilti į pirmus Google paieškos puslapius.

Patarimas:  Jei pasirinksi naudoti *.COM domainą, gali tiksliau specifikuoti šalį, kurioje bus tavo tikslinė auditoriją. Tą padaryti gali per Google Webmaster Tools. Tačiau jei naudosi vietinį domainą *.LT, specifikuoti auditorijos negalėsi, ji automatiškai bus paskirta Lietuvos vartotojams. Tad jei neapsisprendei, kas bus tavo tiksliniai skaitytojai – geriau rinkis *.COM galūnę.

Interneto adreso atsimenamumas

Adresas turi būti lengvai atsimenamas lankytojams, negali būti per ilgas, sunkiai parašomas naršyklėje ar sunkiai suprantamas potencialiems naujiens lankytojams.

Raktiniai žodžiai domaine

Nors Google atstovai po paieškos sistemos reitingavimo atnaujinimo skelbia, kad raktiniai žodžiai domaine pradėjo daryti mažą įtaką, kurioje paieškos rezultatų vietoje bus tavo tinklapis, jei yra galimybė vistik naudok raktinius žodžius, kurie atspindi tavo temą, savo domaine (pvz., internetinismarketingas.info – temą atspindintis interneto adresas). Tik nepersistenk su žodžių kiekiu.

Geras įrankis, kurį rekomenduoju, yra Google keywords tool. Šioje svetainėje gali pasižiūrėti, kokios paieškos apimtys yra tavo raktinių žodžių.

Brukšneliai ir skaičiai domaine

Stenkis nenaudoti brukšnelių ir skaičių domaine. Lankytojams ir paieškos sistemoms domainai, kuriuose naudojami brukšneliai, gali asocijuotis su reklaminiais puslapiais, o tai nėra gerai. Viena išimtis: jei negali išsiversti su trumpu domaino pavadinimu ir jame planuoji naudoti daugiau nei 3 žodžius, naudok brukšnelius tarp žodžių.

Skaičiai interneto varde irgi yra vengtina detalė – paieškos sistemoms tas nepatinka.

Laisvų adresų tikrinimas

Prieš tikrinant laisvus interneto vardų adresus, pasidaryk bent 10 domainų sąrašą, kad galėtum juos tikrinti visus vienu metu. Mano nuomone, tiek *.LT, tiek kitų galūnių adresų laisvumą yra patikima tikrinti per Interneto viziją  (registruojant domainą per šią nuorodą gausi 20% nuolaidą).

Pats asmeniškai su Interneto vizija draugauju jau turbūt geri penkeri metai, nebuvo jokių problemų dėl registracijos ar skubios pagalbos atsakant į klausimus. Domainų valdymo aplinka labai paprasta, aiški, funkcionali. Taigi patikrinus, jei norimas interneto vardas yra laisvas, registruok jį iškart. Nedelsk.

Patarimas: jei tikrinsi domainų laisvumą per neaiškios reputacijos domainų tiekėjus, gali nukentėti. Domainų tiekėjai gali stebėti, kokių domainų laisvumą tikrini šiuo metu ir tau suradus gerą laisva domainą, gali nespėti jo užregistruoti, o tai pirmi padarys tie patys piktadariai domainų tiekėjai. Tad atsargiai su tikrinimu ir registravimu.

Užregistravus domainą į tavo nuosavybę jis pateks iškart, kai vardų pardavėjai gaus pinigus ir patvirtins tavo pirkimą. Interneto vizija susitvarko su šiuo reikalu gana greitai.

Išvados

Tinkamo domaino pasirinkimas labai svarbi tinklapio strategijos dalis, į kurią negalima žiūrėti pro pirštus. Kaip jau rašiau, vieną kartą pasirinkus domainą geriausia su juo ir likti, o ne po kurio laiko keisti kitu. Paieškos sistemos labiau vertina domainus, kurie yra nenauji.