5 būdai, kaip susikūrti pasyvių pajamų šaltinį internete

Gyvename sparčiai besivystančiame laikmetyje, kur informacinės technologijos vystosi žaibišku greičiu. Per paskutinįjį dešimtmetį verslas visame pasaulyje pradėjo aktyviai skverbtis į interneto gelmes, ši tendencija galioja iki šiol.

Verslas internete ypatingas tuo, kad jis pasiekiamas 24 val. per parą 7 dienas per savaitę iš beveik bet kurios pasaulio vietos. Todėl tai yra galimybė bet kam kurti pasyvių pajamų šaltinį internete.

Yra daug žmonių, kurie pasirinkę internetinio verslo modelį, sukūrė automatizuotą pasyvių pajamų mašiną, kuri leidžia jiems neprisirišti prie gyvenamos vietos ir keliauti po visą pasaulį, verslą valdant internetu. Jei kažkam pasaulyje tai pavyko, pasakyk nors vieną priežastį, kodėl tau tai negali pavykti? Taip, tai nėra paprasta. Bet svarbiausia – tai yra įgyvendinama.

Taigi, 5 būdai, kaip sukurti pasyvių pajamų šaltinį internete:

#1. Informaciniai produktai

Informaciniais produktais gali būti tavo sukūrta elektroninė knyga, audio knyga, vaizdo įrašas. Tai produktas, kuris vartotojui suteikia naudingos informacijos, žinių apie tam tikrą temą ar problemą. Sėkmingam informaciniui produktui reikalinga niša – kuo tikslesnė tema, kuo tikslesniai auditorijai.

Pasaulyje informaciniai produktai ir jų pardavimas yra labai stipriai paplitęs ir ne vienas autorius susikrovė milijonus dolerių.Kokia situacija Lietuvoje su informaciniais produktais? Pas mus nėra itin stipriai paplitęs informacinių produktų pardavimas. Viena iš pagrindinių priežasčių: sukuriant nišinį informacinį produktą vietine kalba, stipriai sumažėja potencialių pirkėjų ratas. Lietuvos pirkėjų skaičius yra ir taip mažas, lyginant su pasauline rinka. Bet viskas priklauso nuo tavo išradingumo.

INFORMACINIO PRODUKTO PAVYZDYS: http://www.briantracy.com/personal_development/products.aspx?lid=002

#2. partnerystės (affiliate) programos

Jei neturi savo produkto ar paslaugos, yra galimybė parduoti kitų jau sukurtus baigtinius produktus. Dažniausiai programos partneris (tu) gauna nuorodą, per kurią turi siųsti savo vartotojus. Nuoroda identifikuojama sistemoje, kuris programos partneris atvedė klientą, įsigijusį prekę/paslaugą. Jei atvestas klientas įsigyja reklamuojama produktą/paslaugą – tu gauni komisinius, kurie priklauso labai įvairiai nuo pačio produkto ar paslaugos.

Vienas iš svarbiausių dalykų norint užsiimti partnerystės programomis: norint uždirbti pinigus šioj srityje, reikės pasirūpinti vartotojų skaičiumi, kuriems bus siūlomas partnerystės programos produktas. Lietuvoje partnerystės programos veikia, nors ir nėra itin paplitusios.

#3. narystės (membership site) puslapiai

Narystės puslapių ėsmė – teikti puslapio nariams tam tikrą informaciją, kuri yra nišinė. Tik lankytojams, kurie užmokėjo už narystę, yra pateikiama vertinga informacija, neprieinama paprastiems lankytojams.

Svarbus dalykas norintiems pradėti narystės puslapio verslą: vartotojai mokės už narystę tik tuo atveju, jei prieš tai gaus vertingą informaciją nemokamai (straipsniai, knygos, vaizdo įrašai), pagal kurią jie įsitikins tavo patikimumo ir eksperto lygiu toje srityje.

NARYSTĖS PUSLAPIO PAVYZDYS: http://expertsacademy.com

#4. Mobilios aplikacijos

Išmaniųjų telefonų skaičius milžiniškai didėja. Prognozuojama, kad 2014 metais vartotojų, kurie internetu naudojasi išmaniuoju telefonu, skaičius pralenks vartotojus, kurie internetu naudojasi kompiuteriais. Įspūdingi skaičiai, nusakantys mobiliųjų aplikacijų potencialą.

Mobilios aplikacijos gali būti mokamos ir nemokamos. Mokamos aplikacijos kainuoja dažniausiai kelis litus, jos pardavinėjamos pagrinde per Apple store arba Google play store internete.

Viskas yra automatizuota: tu sukuri aplikaciją, po patvirtinimo ji yra patalpinama į minėtų platintojų internetines parduotuves ir vartotojai gali siųstis tavo produktą. Nemokamų aplikacijų kūrėjai dažniausiai uždirba iš reklamos pačioje aplikacijoje.

Verta paminėti, kad didžiulis aplikacijų potencialas paskatino daugybę žmonių tiesiog štampuoti naujas aplikacijas, todėl konkurencija šioje srityje yra labai didelė.

PAVYZDYS: https://play.google.com/store/apps/details?id=slide.cameraZoom

#5. Fizinis produktas

Naujo fizinio produkto sukūrimas ir pardavimas. Vienas įdomesnių variantų susikūrti pasyvių pajamų šaltinį internete. Galimybės – neribotos. Keletas patarimų:

  • nebūtinai turi kurti visiškai naują produktą, gali sujungti kelis jau egzistuojančius produktus į vieną.
  • rekomenduoju perskaityti Timo Ferrio knygą „4 valandų darbo savaitė” – rasi visą sistemą nuo idėjos išmąstymo iki įgyvendinimo.
  • kurdamas produktą turėk atsakymą galvoje, kaip galėsi automatizuoti šio produktą gamybos ir pardavimo procesą.

Pavyzdys: http://www.square36.com/ (mėnesinės pajamos $10 000 – $25 000 JAV dolerių)

Pateikiau 5 variantus, nuo ko gali pradėti kurti pasyvių pajamų mašiną internete. Visi būdai veikia, tik reikia padirbėti, atrasti savo metodiką, sistemą. Patariu neįstatyti savęs į rėmus ir žvelgti į globalią – pasaulinę rinką. Ten plaukioja daugiausiai tavo potencialių klientų. Prisiimk atsakomybę už viską, kas vyksta tavo gyvenime, veik ryžtingai ir pirmyn!