10 priežasčių, kodėl turėtum naudoti WordPress turinio valdymo sistemą, o ne bet kurią kitą

Turinio valdymo sistemos (Conent Management System – CMS) dabar yra naudojamos didžiojoje dalyje interneto svetainių. Tai tapo patogu dėl palyginus lengvo svetainės keitimo – tiek turinio, tiek dizaino. Norint pakeisti svetainės išdėstymą ar pridėti turinį nebereikia turėti programavimo žinių, užtenka prisijungus prie turinio valdymo sistemos keletą kartų spragtelėti pelės klavišą ir pakeitimai jau atlikti.

Taigi papasakosiu apie labiausiai naudojamą turinio valdymo sistemą WordPress, kurią pats naudoju savo beveik visuose internetiniuose projektuose, taip pat šiame tinklapyje. Rekomenduoju naudotis šia turinio valdymo sistema ir tau.

Nors galbūt yra susidariusi nuomonė, kad WordPress yra labiausiai tinkanti sistema blogams, tinklaraščiams, tai yra visiška netiesa. WordPress yra naudojamas tiek pilnom svetainėms, tiek blogams / tinklaraščiams.

1.     WordPress – visiškai nemokama turinio valdymo sistema

Taip, WordPress, kaip žinia, yra visiškai nemokama turinio valdymo sistema, kuri yra atvirojo kodo (open source). Šįkart negalime pritaikyti taisyklės: viskas, kas yra nemokama, yra pigus šlamštas. WordPress sistema yra nemokama ir yra tikras deimantas!

Taigi dabar įmonėms nereikia investuoti didžiulių sumų, kad jie pagaliau turėtų savo atstovybę virtualioje erdvėje. WordPress suteikia pačius geriausius rėmus interneto svetainei.

2.     Didžiausiai ir greičiausiai auganti CMS bendruomenė

WordPress yra daugiausiai naudojama turinio sistema pasaulyje. Ji gerokai lenkia savo artimiausius konkurentus: Joomla, Drupal, vBulletin. Kadangi tai yra labiausiai paplitusi turinio valdymo sistema, natūralu, kad ji turi didžiausia vartotojų bendruomenę. Kuo daugiau žmonių naudojasi, tuo mažėja tikimybė klaidoms (bug‘ams), kadangi jie greičiau pastebimi ir ištaisomi, taip pat tai įtakoja didelį plėtotojų (developerių) skaičių, kurie kuria temas ir įskiepius. Iškilus problemoms ir neaiškumams visada bus ko paklausti.

3.     Itin greitas paruošimas naudojimui

Parengti WordPress turinio valdymo sistemą naudojimui serveryje yra ypač paprasta. Kūrėjai pasistengė, kad šį TVS‘ą galėtų parengti naudoti serveryje vartotojai, neturintys jokių programavimo žinių. Parengimas yra visiškai user-friendly: įkeliate failus į serverį, suvedate serverio ir duomenų bazės duomenis, pasirenkate administratoriaus vardą ir slaptažodis – ir viskas, tinklapis veikia ir yra paruoštas naudojimui.

Beje, jei dar neužregistravai naujo domeno arba dar neturi hostingo (svetainės talpinimo serverio), rekomenduoju naudotis iPage paslaugomis. Gauk nuolaidą iPage hostingui čia.

4.     WordPress – dažnai atnaujinamas

WordPress TVS yra labai dažnai atnaujinama. Kadangi, kaip jau rašiau, sistema naudojasi didelė bendruomėne vartotojų, todėl klaidos yra pastebimos labai greitai, jos šalinimas ir pateikiami tobulinimai – atnaujinimai. Atnaujinti WordPress yra labai paprasta, atsiradus naujam atnaujinimui tereikia paspausti atnaujinimo patvirtinimą ir sistema automatiškai atsisiunčia reikalingus atnaujintus failus ir pati juos sutvarko. Dažniausiai atnaujinimai paprastam vartotojui yra nepastebimi, tad neverta rūpintis, kad po atnaujinimo neveiks kažkurios puslapio funkcijos, pasikeis dizainas, ar dings turinys.

5.     Saugumas

Dažni atnaujinimai – dažnai atnaujinamas saugumo lygis. WordPress iš ėsmės yra saugi turinio valdymo sistema. Ja pasitiki daugelis didžiųjų kompanijų visame pasaulyje. Svarbiausia naudoti patikrintus ir saugius įskiepius ar temas.

6.     WordPress – draugiškas SEO

Taip, WordPress yra SEO-friendly turinio valdymo sistema. Ji be papildomų įskiepių yra imli paieškos sistemoms. Tarkim, vienas privalumų prieš kitas turinio valdymo sistemas yra tai, kad WordPress visiškai paprastai ir suprantamai leidžia nustatyti kiekvieno įrašo, puslapio permalinkus (pvz.: htt://www.gmarketing.lt/ĮRAŠO-PAVADINIMAS), kas labai patinka paieškos sistemoms.

Taip pat yra daug SEO įskiepių (plugins), kurie leidžia dar labiau konfiguruoti nustatymus tinklapio optimizavimui paieškos sistemoms. Rekomenduoju SEO Plugin by Yoast – labai geras, efektyvus įskiepis paruošti WordPress sistemą paieškos sistemoms.

7.     Didelis pasirinkimas įskiepių

Kadangi atvirojo kodo WordPress sistema naudojasi didelis skaičius žmonių, yra didelis pasirinkimas įskiepių (plugins). Pasirinkimas yra išties milžiniškas – nuo kontaktų formų iki narystės puslapių funkcijų. Svarbiausia rinktis vartotojų išbandytus, saugius įskiepius.

Taip pat mano patarimas: svetainėje naudok ne per daug įskiepių. Per didelis skaičius įskiepių gali ilginti svetainės užsikrovimo greiti, kas neigiamai atsisipindės ir Google paieškos rezultatuose.

8.     Neribotos galimybės puslapio dizainui

WordPress turi didelę bazę nemokamų dizainų šablonų temų (themes). Taip pat yra mokamų plėtotojų sukurtų temų, kurios yra išties funkcionalios ir gerai atrodančios.

Kitas dalykas – WordPress TVS‘o standartinių temų dizainas yra gana lengvai redaguojamas ir kaitoliojamas ir tam nereikia įspūdingų programavimo žinių.

9.     Turinys yra redaguojamas lengvai

Taip, atnaujinti, pridėti naują turinį, puslapius WordPress sistemoje yra visiškai paprasta. Prisijungus prie administratoriaus skydelio atlikus kelis paspaudimus galima per kelias sekundes patalpinti naują turinį ar redaguoti senąjį.

10. Turinio valdymo sistemos paprastumas ir greitis

WordPress yra pagaminta taip, kad joje nėra nereikalingų funkcijų, kurios būtų mažai naudojamos ir lėtintų svetainės atidarymo greitį. Šios turinio valdymo sistemos struktūra yra aiški ir „švari“. WordPress – labai greita sistema, žinoma, jei nėra prigrūsta papildomų įskiepių.

Išvados

Rekomenduoju tiek asmeninėms svetainėms, tiek įmonių svetainėms naudoti WordPress turinio valdymo sistemą, kurią labai lengva perprasti ir naudotis.

Siūlau nesumaišyti: WordPress.org – čia gali atsisiųsti WordPress TVS sistemą, kurią paskui įsirašysi į serverį, o WordPress.com – tai blogų platforma, kurioje užsiregistravus gali pradėti rašyti savo tinklaraštį, talpinamą WordPress.com serveryje, tačiau šiuo atveju daug laisvės keisti dizainą, išvaizdą, išdėstymą neturėsi. Todėl rekomenduoju rinktis tik WordPress.org versiją atsisiuntimui.